Dzień pluszowego misia

W 2002 roku, kiedy ulubiona maskotka wszystkich dzieci, tych małych i dużych, obchodziła swoje setne urodziny, doczekała się oficjalnego święta. Od tego czasu, każdego roku 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tradycją w naszej szkole jest angażowanie najmłodszych w obchody tego święta. Z tej okazji uczniowie z gr. „0” a, b i c wraz ze swoimi pluszowymi ulubieńcami zgromadzili się w świetlicy szkolnej, gdzie odbywało się „misiowe przyjęcie urodzinowe”. Na zaproszonych gości czekały już wszystkie pluszowe misie zamieszkujące świetlicę. Podczas zajęć uczniowie wraz ze swoimi wychowawczyniami mieli okazję poznać historię pluszowego misia, który w tym roku obchodził swoje… 116 urodziny! Dzieci aktywnie uczestniczyły we wszystkich punktach programu. Z dumą prezentowały swoich pluszowych przyjaciół, powierników radości, smutków i sekretów, opowiadały historię początków ich przyjaźni. Z wielkim zaangażowaniem oglądały przygotowaną prezentację multimedialną, odgadywały imiona misiowych bohaterów, rozwiązywały zagadki i słuchały radosnych piosenek najsłynniejszego misia w Polsce – Uszatka. Podczas spotkania naprawialiśmy misia, któremu brakowało niektórych elementów. Z tym zadaniem świetnie poradzili sobie również najmłodsi uczestnicy z gr. „0”, wykazując się niemałym sprytem i odwagą, podczas pracy na forum. Uczniowie z wielką przyjemnością obejrzeli pouczającą bajkę o Misiu Uszatku i jego przyjaciołach. Skoro było to przyjęcie urodzinowe, nie mogło zabraknąć życzeń i małego słodkiego „co nieco” J Po wytężonej pracy umysłowej przyszedł czas na poczęstunek. Każdy uczestnik otrzymał „Dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia”, naklejkę oraz miodowe pierniczki, oczywiście w kształcie misia. Na koniec zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcia. Do zobaczenia za rok – na kolejnych urodzinach!

A. Sz.

25 listopada, 2018