XI Jarosławskie Potyczki Ortograficzne

12 grudnia 2018 r. w Bibliotece Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej odbyły się XI Jarosławskie Potyczki Ortograficzne, których współorganizatorem jest m.in. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. G. Pawlikowskiego w Przemyślu Filia w Jarosławiu. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć reprezentantów naszej szkoły podstawowej i gimnazjum. W szkolnych eliminacjach, do których zgłosiło się aż 35 uczniów, komisja konkursowa wyłoniła 4 najlepszych uczestników. Do finału zakwalifikowali się ósmoklasiści – Kornel Adamik, Patryk Wawrzyszko i Oliwia Ważna oraz uczennica kl. III gimnazjum – Maja Kołodziejczyk. Każdego roku autorom dyktand udaje się zaskoczyć uczestników. Również tym razem poprzeczka została ustawiona bardzo wysoko. Podczas dyktanda finaliści musieli zmierzyć się m.in. z „arcymiłym ponaddziewięćdziesięcioletnim ptakiem – płowożółtym żurawiem, który był teraz giżycczaninem, ale pół Polakiem i pół Francuzem o bladoniebieskich rozcapierzonych piórach”. Biorąc pod uwagę poziom konkursu, z tym większą satysfakcją przyjęliśmy wiadomość o sukcesie Oliwii Ważnej z kl. VIII, która zdobyła tytuł Jarosławskiego Mistrza Ortografii w kategorii „Szkoła podstawowa i III kl. Gimnazjum! Gratulujemy!

(Zdjęcia pochodzą ze strony UM Jarosławia)

18 grudnia, 2018