Wycieczka klas IV a, IV b i VI do Rzeszowa

W dniu 5 lutego 2019 r. uczniowie klas: IVa, IVb i VI wraz z Paniami Wychowawczyniami i Panem Robertem, wzięli udział w warsztatach „LEGO EDUCATION”, zorganizowanymi przez Naukowy Zawrót Głowy – Campus z siedzibą w Rzeszowie.

W trakcie zajęć mieliśmy okazję przekroczyć granice własnej wyobraźni, budując i tworząc fantazyjne budowle i makiety. Każdy z nas miał dostęp do nieograniczonej ilości klocków LEGO, zgodnie z maksymą „Jeden klocek to klocek – dwa to już edukacja”.

Kolejnym etapem warsztatów był udział w zajęciach z robotyki. Wszyscy uczniowie mieli możliwość zbudowania robota z wykorzystaniem silnika i czujników oraz zaprogramowania poleceń. Powstały naprawdę fantastyczne okazy! Wzięliśmy również aktywny udział w doświadczeniach, dzięki którym poznaliśmy niektóre prawa fizyki. W ten sposób mieliśmy okazję przekonać się, że nauka towarzyszy nam zawsze, również podczas dobrej zabawy.

Po zakończonych warsztatach wspólnie zjedliśmy smaczny posiłek. Na „deser” obejrzeliśmy film, który prezentował historię powstania klocków LEGO.

Dziękujemy Nauczycielom, za możliwość wzięcia udziału w tak fantastycznych warsztatach. To był rzeczywiście niezapomniany dzień w krainie klocków LEGO!

Emilia Bednarska z kl. VI

 

8 lutego, 2019