List od Powstańca

Na przełomie września i października tego roku szkolnego uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji „BohaterOn” – wyślij kartkę do powstańca.

„BohaterOn – włącz historię!” to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Projekt ma charakter edukacyjny, krzewi postawy patriotyczne oraz buduje wrażliwość społeczną.

W akcję, po raz drugi przeprowadzoną w naszej szkole, włączyli się niemal wszyscy uczniowie z klas I–VIII. Siostra Marcina nawiązała kontakt z Fundacją Sensoria z Wrocławia odpowiedzialną za udostępnienie kartek, które miały być napisane przez uczniów i odesłane powstańcom. Wysłaliśmy ponad 200 pięknie ozdobionych kartek, nawiązując również do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem było uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego i pokazanie, że pamiętamy o ich poświęceniu.

Z radością przekazujemy wiadomość, że 19 marca do naszej szkoły przyszedł list z Warszawy od Pani Danuty Krauze (lat 94) ps. Niuśka, sanitariuszki, powstańca warszawskiego Batalionu Parasol, z podziękowaniem za udział w akcji wysyłania kartek do powstańca – „BohaterON” – dzieci Powstańcom Warszawskim.

Bardzo się cieszymy z otrzymanego listu i czekamy na następne.

s.L

28 marca, 2019