Pomagamy Gabrysi z Jarosławia

W dniach 18-23 marca br. odbyła się w naszej szkole akcja charytatywna, podczas której zbierane były fundusze na leczenie ciężko chorej Gabrysi z Jarosławia. Uczniowie aktywnie włączyli się w zbiórkę. Nasze szkolne wolontariuszki, uczennice z klasy szóstej, wędrując z puszką, były niemalże „rozchwytywane” podczas przerw. Szczególnym zaangażowaniem w akcję wyróżnili się najmłodsi uczniowie (klasy „0” i I-III SP), którzy każdego dnia niecierpliwie wypatrywali wolontariuszy, aby móc dorzucić swoją przysłowiową cegiełkę.

Ogromny zapał i chęć pomocy przerósł nasze najśmielsze oczekiwania, kiedy mały Ignaś, uczeń klasy „0”, ofiarował do puszki całą zawartość swojej skarbonki. Były to „oszczędności jego życia”. Zrobił to z pełną premedytacją i nie zawahał się ani chwili. A przecież mógł kupić sobie tyle fajnych zabawek, książek, gier… To wspaniały gest, który pokazuje, że w małym człowieku może zmieścić się ogromne serce!!!

Na zakończenie akcji rozlosowane zostały wśród wszystkich darczyńców drobne upominki przygotowane przez Samorząd Uczniowski.

E. Ł.

28 marca, 2019