Pożegnanie kl. VIII i III gimnazjum

15 czerwca w naszej szkole odbył się komers klasy ósmej oraz trzeciej gimnazjum. Pożegnanie uczniów rozpoczęło się Mszą Świętą o godz. 17, po której uczniowie wraz  z rodzicami i nauczycielami udali się do auli na obejrzenie krótkiego występu w wykonaniu uczniów z klasy siódmej. Po występie siostra dyrektor podziękowała wszystkim rodzicom za współpracę i rozdała nagrody dla uczniów.

Po zakończeniu części oficjalnej ósmoklasiści i gimnazjaliści udali się do sali gimnastycznej, która w tym dniu zmieniła się nie do poznania. Mieniące się balony, kolorowe światła i niecodzienny wystrój wprawiły wszystkich w nadzwyczajny nastrój. Już od pierwszych taktów muzyki wiadome było, że będzie to wyjątkowy i niezapomniany wieczór. Tak też było – ósmoklasiści i trzecioklasiści bawili się wyśmienicie. Dodatkową atrakcją i równocześnie niespodzianką od rodziców była możliwość skorzystania z fotobudki, która wśród uczniów, rodziców i nauczycieli cieszyła się ogromnym powodzeniem.

Punktualnie o godzinie 20.00 w hali sportowej rozbrzmiały dźwięki znanego wszystkim utworu – poloneza, a na parkiecie pojawiły się dumnie kroczące pary. Nad całością zabawy czuwali państwo Maciej i Małgorzata Wawrzyszkowie, rodzice naszych uczniów.

Jednak, jak wiemy, wszystko, co dobre, szybko się kończy. Uczniowie jednogłośnie orzekli, że był to wyjątkowy wieczór, który na zawsze zostanie w ich pamięci. Te szczególne chwile uwieczniła na zdjęciach wychowawczyni klasy trzeciej, siostra Róża. Staną się one pamiątką dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

s.L.

15 czerwca, 2019