Wycieczka kl. VII i VIII do Muzeum w Przeworsku

30 września klasy VII  oraz VIII wybrały się do rzeszowskiego parku trampolin oraz muzeum w Pałacu Lubomirskich w Przeworsku. Humory od rana dopisywały, co zakładało udany wyjazd. I choć pogoda była wyjątkowo kapryśna – nikt nie narzekał. Flypark w Rzeszowie to świetne miejsce na integrację zespołu klasowego, ponieważ wspólna zabawa bardzo zbliża młodych ludzi. Śmiechom i szaleństwom nie było końca. Ulokowane w kompleksie bistro zapewniło uczestnikom wycieczki smaczny i sycący posiłek. Uczniowie z żalem żegnali mury przyjaznego parku trampolin. Drugim i zarazem ostatnim punktem programu była wizyta w kompleksie pałacowo-parkowym w Przeworsku. Sympatyczna pani przewodnik opowiedziała młodzieży burzliwą historię właścicieli majątku, pokazała dawne stroje i umeblowanie pokoju, a nawet wspomniała o smutnych losach przeworskich Żydów. To była niezapomniana lekcjach historii naszego regionu. Uczniowie wracali zmęczeni i szczęśliwi, wszyscy zgodnie stwierdzili, że takich wycieczek może być dużo więcej.

A.P.

3 października, 2019