Wyjście kl. IV do Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu

Pomimo niesprzyjającej pogody 3 października uczniowie z kl. IV udali się na wycieczkę do Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu. Celem wizyty było zapoznanie się uczniów z funkcjonowaniem placówki, która kształci artystów. Zanim jednak dotarli do szkoły muzycznej, odwiedzili panią Paulinę, poprzednią wychowawczynię w kl. I–III. Wszyscy ucieszyli się ze spotkania. Czwartoklasiści złożyli swojej byłej nauczycielce życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej i wręczyli laurkę. Po spotkaniu wyruszyli do szkoły muzycznej, gdzie odwiedzili sale lekcyjne, w których dzieci i młodzież uczą się gry na różnych instrumentach, zwiedzili salę koncertową i salę do zajęć rytmicznych. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, na jakich instrumentach grają uczniowie. Mieli okazję poznać takie instrumenty, jak fortepian, perkusja, organy i wiele innych. Czwartoklasiści mieli także okazję posłuchać krótkiego utworu zagranego przez ucznia tej szkoły. Byli zafascynowani wyglądem szkoły i umiejętnościami jej uczniów. W tym dniu towarzyszyły im niezapomniane przeżycia, które rozbudziły w nich zainteresowanie muzyką.

s.L

7 października, 2019