Konkurs o Powstaniu Warszawskim

2 października czworo naszych uczniów wzięło udział w VI edycji konkursu Wiersze, proza i piosenki o Powstaniu Warszawskim zorganizowanym z okazji 75. rocznicy wybuchu powstania przez Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki w Jarosławiu. Uczniowie prezentowali utwory literackie i piosenki poświęcone temu niezwykle ważnemu wydarzeniu. W kategorii „piosenka – szkoła podstawowa” naszą szkołę reprezentowały czwartoklasistki – Helena Pawluk i Emilia Socha. Wśród recytatorów ze szkół podstawowych na scenie pojawili się Anna Przybyło z kl. VI oraz Krzysztof Mazerant z kl. VIII. Komisja konkursowa stanęła przed niełatwym zadaniem, ponieważ tego dnia na scenie wystąpiło aż 52 uczestników. Z nieukrywaną radością przyjęliśmy wiadomość o sukcesie naszych reprezentantów. Emilka zajęła I miejsce a Ania i Krzysztof – wyróżnienia.

ASzM

7 października, 2019