Spotkanie z Dziennikarką i Założycielką Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci.

3 października 2019 r. naszą szkołę odwiedziła wyjątkowa osoba – dziennikarka, założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych dla dzieci – pani Magdalena Buczek. Spotkanie, podczas którego usłyszeliśmy krótką historię jej życia, odbyło się w świetlicy szkolnej. Pani Magda cierpi na wrodzoną łamliwość kości. Do pierwszego złamania kości doszło u niej w miesiąc po urodzeniu. Przeszła z tego powodu ponad 30 operacji. Jako dziewięciolatka założyła dla dzieci wyznania rzymskokatolickiego pierwsze Podwórkowe Kółko Różańcowe Dzieci, którego celem miało być wspólne spędzanie czasu na modlitwie różańcowej. Podwórkowe Kółka oraz podobne grupy modlitewne działają już w 30 krajach i należy do nich ponad 137 tys. dzieci. Kolejny kraj, który odwiedziła pani Magdalena, to Kazachstan, gdzie również ma powstać takie koło.

Pani Magda zachęcała uczniów do częstego odmawiania różańca oraz czynienia dobrych uczynków. Wszyscy uczniowie byli bardzo zasłuchani w to, co do nich mówi osoba, która wiele w swoim życiu przeszła, a mimo tego cieszy się każdym kolejnym dniem. Uczniowie mieli okazję zadawać pani pytania, na które bardzo chętnie udzielała odpowiedzi. Na koniec uczniowie podziękowali jej za przybycie do naszej szkoły oraz wręczyli laurkę, a także – żeby upamiętnić to spotkanie – ustawili się do wspólnego zdjęcia.

s.L

8 października, 2019