Lekcja muzealna kl. I w Zamku w Łańcucie

15 października uczniowie klasy I wybrali się na zajęcia edukacyjne do Zamku w Łańcucie. Celem naszej wycieczki było poznanie osoby księżnej Izabeli Lubomirskiej, jednej z właścicielek Łańcuta. To za jej czasów zamek należał do najwspanialszych rezydencji w Polsce. Kwitło tutaj życie muzyczne, teatralne, bywało wielu znakomitych gości. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wspaniale opowiadanej historii oraz ciekawostek z życia księżnej, zachwycając się wnętrzami zamku. Po zajęciach udaliśmy się na spacer do parku, który jesienią wygląda wyjątkowo pięknie. Dziękujemy pani przewodnik za to, że mogliśmy się na chwile przenieść w przeszłość, do XVIIIw. i poczuć ducha tamtych czasów. To była fantastyczna przygoda i doskonała lekcja historii.

A.K

17 października, 2019