Spotkanie z Misjonarzem z Nowej Gwinei

W środę 23 października 2019 r. gościliśmy w naszej szkole ks. Piotra Hadro, misjonarza, naszego rodaka, który pracuje w Mount Hagen w Papui-Nowej Gwinei. Ksiądz Piotr spotkał się najpierw w świetlicy z młodszymi uczniami, którzy z ogromnym zaciekawieniem słuchali tego, co opowiadał o pracy misyjnej i życiu Papuańczyków. Starsi uczniowie podziwiali ogrom pracy, jaką wkładają polscy misjonarze, by szerzyć Ewangelię na całym świecie. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się krótkie filmiki oraz zdjęcia o życiu mieszkańców tamtejszego kraju. Obecni na spotkaniu uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat Nowej Gwinei, obejrzeli piękne zdjęcia obrazujące typową dla tego kraju przyrodę z pełnymi barw ptakami, zwierzętami i roślinami. Misjonarz opowiadał m.in. o życiu dzieci w tym misyjnym kraju, o zwyczajach i papuańskiej kuchni. Szkoda tylko, że tak szybko minął czas przeznaczony na to spotkanie, bo opowieści były bardzo ciekawe i można by ich jeszcze długo słuchać.

s.L

27 października, 2019