WYZWANIE LEKTUROWE BIBLIOTEKI SZKOLNEJ – CZAS START!

WYZWANIE LEKTUROWE – CZAS START!

Drodzy Uczniowie!

Przed nami nietypowy czas nauki innej niż dotychczas, bo na odległość, w dużej mierze z wykorzystaniem nowych technologii. Jeszcze kilkanaście lat wstecz byłoby to o wiele bardziej skomplikowane niż dziś. Na szczęście teraz mamy do dyspozycji wiele narzędzi, dzięki którym, mimo aktualnego braku możliwości uczestniczenia w zajęciach na terenie szkoły, taka nauka JEST MOŻLIWA. Komputery, telefony, Internet to bardzo dobrze znane Wam narzędzia. W tej niecodziennej sytuacji postarajmy się wykorzystać je jak najlepiej, by nauka była przyjemna i przede wszystkim – EFEKTYWNA! W tej chwili nie macie dostępu również do biblioteki, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by kontynuować czytanie książek. W sieci znajdziecie wiele stron, na których dostępne są bezpłatne książki w wersji elektronicznej, m.in.:

* https://lektury.gov.pl/

* https://wolnelektury.pl/katalog/

* http://www.lektury.waw.pl/

Jakiś czas temu na stronie naszej szkoły został opublikowany artykuł pt. Nowości w bibliotece szkolnej na temat korzyści wynikających z czytania:

(http://sp.niepokalanki.edu.pl/2020/01/29/nowosci-w-bibliotece-szkolnej/).

Zajrzyjcie do niego, aby przypomnieć sobie, jak wiele korzyści wynika z czytania. W dużym skrócie: czytanie poszerza nasze horyzonty, pogłębia wiedzę, wpływa na przyswajanie nowych informacji i sukcesy naukowe. Nic tak nie pomaga w lepszym zapamiętaniu faktów jak powtarzanie materiału. W związku z powyższym, dziś zaczynamy WYZWANIE LEKTUROWE. Odwiedzajcie stronę naszej szkoły i rozwiązujcie zamieszczane w „Aktualnościach” oraz w zakładce „Biblioteka” testy ze znanych Wam lektur. Następnego dnia po publikacji testu, na stronie pojawią się poprawne odpowiedzi. Sprawdzajcie swoją wiedzę o lekturach i ćwiczcie pamięć! Rozwiązanie każdego testu nie zajmie Wam więcej niż 5 minut, a pomoże skutecznie uporządkować fakty, nazwiska autorów i bohaterów, miejsca i inne, bardziej szczegółowe informacje.

W następnym artykule znajdziesz pierwsze WYZWANIE LEKTUROWE #1.

Masz 5 minut? Ruszamy! 🙂

23 marca, 2020