Prośba Papieża Franciszka

Papież Franciszek wzywa do modlitwy w walce z koronawirusem

Papież Franciszek zaapelował do wiernych, aby w dniach próby, kiedy ludzkość drży z powodu zagrożenia pandemią, zwrócili się do Boga. Zapowiedział dwie inicjatywy modlitewne, które odbędą się 25 i 27 marca.

Pierwsza z inicjatyw będzie miała miejsce w środę 25 marca o godzinie 12.00.

Papież zachęcił, aby o tej porze odmówić modlitwę „Ojcze nasz”.

W dniu, w którym wielu chrześcijan upamiętnia Zwiastowanie Dziewicy Maryi i Wcielenie Słowa,
oby Pan wysłuchał jednomyślnej modlitwy wszystkich swoich uczniów,
którzy przygotowują się na świętowanie zwycięstwa Zmartwychwstałego Chrystusa – mówił papież Franciszek.

Zachęcił także, aby w piątek 27 marca o godzinie 18.00 wziąć duchowy udział we Mszy Świętej,
którą poprowadzi na dziedzińcu Bazyliki św. Piotra. Nabożeństwo to będzie transmitowane za pośrednictwem mediów.
W jego trakcie papież udzieli błogosławieństwa Urbi et Orbi i umożliwi wiernym otrzymanie odpustu zupełnego.

Franciszek stwierdził, że Kościół chce odpowiedzieć na pandemię wirusa „pandemią modlitwy”.

Modlimy się w intencji lekarzy, pracowników służby zdrowia, pielęgniarzy i pielęgniarek, wolontariuszy,
policjantów, żołnierzy, strażaków, którzy czynią dobro dla nas wszystkich.

Szczególną modlitwą otaczamy naszych uczniów, rodziców, nauczycieli,
pracowników administracji i obsługi i ich rodziny.

Siostry Niepokalanki

26 marca, 2020