WYZWANIE LEKTUROWE BIBLIOTEKI SZKOLNEJ #1 – Katarynka

We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji społecznej Narodowe Czytanie. W tegorocznej edycji królowały nowele polskie. Nasz wybór padł na Katarynkę Bolesława Prusa. Uczniowie kl. IV-VIII zgromadzili się w świetlicy szkolnej, by z uwagą wysłuchać prezentowanego tekstu. Od tego wydarzenia upłynęło już ponad 6 miesięcy. Zapowiadane w poprzednim artykule WYZWANIE LEKTUROWE zaczniemy zatem od sprawdzenia znajomości tejże lektury.

Drodzy Uczniowie! Podejmijcie WYZWANIE i sprawdźcie się podczas rozwiązywania testu. Całość zajmie Wam nie więcej niż kilka minut!

To niewiele czasu wobec korzyści, jakie odniesiecie. Udział w WYZWANIU LEKTUROWYM pomoże Wam skutecznie uporządkować fakty, nazwiska autorów i bohaterów, miejsca i inne, bardziej szczegółowe informacje.

Już wkrótce na stronie szkoły znajdziecie test z poprawnymi odpowiedziami, dzięki czemu będziecie mogli sami się ocenić. Odwiedzajcie stronę szkoły i rozwiązujcie zamieszczane w „Aktualnościach” oraz w zakładce „Biblioteka” testy ze znanych Wam lektur. Sprawdzajcie swoje odpowiedzi, liczcie punkty i czekajcie na kolejne WYZWANIA!

WYZWANIE LEKTUROWE #1 – ZACZYNAMY!

Masz 5 minut? Ruszamy! 🙂

26 marca, 2020