WYZWANIE LEKTUROWE BIBLIOTEKI SZKOLNEJ # 4 – Mikołajek

To już czwarty krok naszego WYZWANIA. Dziś, podczas rozwiązywania testu, spotkacie się ze znanym i BARDZO lubianym Mikołajkiem. Rene Goscinny stworzył niezwykle wyraziste postaci, a tytułowy Mikołajek jest tak sympatycznym bohaterem, że nie sposób nie darzyć go sympatią 🙂 Za sprawą charakterystycznych ilustracji autorstwa Jeana-Jacques’a Sempégo, postać Mikołajka została rozsławiona na całym świecie. Jest to lektura omawiana zwykle przez trzecioklasistów, ale to nie powód, by również starsi uczniowie nie mogli przyłączyć się do rozwiązywania testu. To niezwykła książka, po którą sięgają również dorośli, by jeszcze raz poczuć wspaniałą atmosferę, jaką roztaczają jej bohaterowie. 🙂 Już jutro na stronie szkoły pojawi się test z poprawnymi odpowiedziami.

Więcej szczegółów na temat tej inicjatywy znajdziecie tutaj:

WYZWANIE LEKTUROWE # 4 – ZACZYNAMY!

Masz 5 minut? Startujemy! 🙂

31 marca, 2020