Pasowanie na Czytelnika Biblioteki

,,Czytanie to najpiękniejsza z przygód jakie można przeżyć „. 29 września uczniowie klasy pierwszej zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników. Dzieci zapoznały się z pracą bibliotekarza, regulaminem biblioteki oraz zasadami korzystania ze szkolnego księgozbioru. Pani Anna Ciećko – nauczyciel bibliotekarz, przygotowała dla naszych pierwszoklasistów konkursy i zagadki, a uczniowie wykazali się dużą znajomością baśni i bajek. Mali czytelnicy złożyli uroczyste ślubowanie, a następnie otrzymali karty biblioteczne, pamiątkowe dyplomy oraz upominki – zakładki do książek. Na koniec przyszedł czas na pierwsze wypożyczenie książki. Wszystkim uczniom życzymy wspaniałych przygód z książką w roli głównej.

29 września, 2022