Wycieczka kl. VII do Straży Pożarnej

Dnia 17 maja 2023 roku, uczniowie klasy VII razem z s. Laurą oraz p. Marzenką udali się na wycieczkę dydaktyczną do Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu. Celem wycieczki było poznanie pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru pracy strażaków, zapoznanie się z wyposażeniem wozów oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych. Już samo wejście do budynku PSP wzbudziło u uczniów zafascynowanie oraz wielki podziw. Dzięki życzliwości strażaków, uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się tak ciężkiej pracy. Panowie pokazali uczniom wozy strażackie, oraz sprzęt ratowniczy. Wielką atrakcją dla uczniów była możliwość przymierzania elementów stroju strażaków oraz wejście do wozów strażackich.
Składamy serdeczne podziękowania Pracownikom Straży Pożarnej w Jarosławiu za umożliwienie naszym uczniom poznanie zawodu strażaka z bliska. Tak zdobyta wiedza zachowa się na długo w ich pamięci.
17 maja, 2023