Obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej Szkole

12 października 2018 roku cała społeczność naszej Szkoły obchodziła Dzień Edukacji Narodowej.

Uroczystości rozpoczęły się już o godzinie 9.00, bowiem to właśnie wtedy wszyscy zebraliśmy się w Kaplicy, aby wspólnie uczestniczyć we Mszy Świętej, którą celebrował duszpasterz akademicki, Ks. Jakub Kostrzab. Uczniów w szczególności zainteresowało kazanie w formie pytań, mających sprawdzić wiedzę z wydarzeń dotyczących życia Jezusa Chrystusa. Większość rąk bez przerwy szybowała w powietrze, co pozwala stwierdzić, że znajomość biblijnych wydarzeń przez nasze dzieci i młodzież znajduje się na wysokim poziomie.

Po Mszy Świętej uczniowie oraz nauczyciele udali się do auli Szkoły Podstawowej, gdzie mieli okazję obejrzeć zabawne przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy III gimnazjum pod kierunkiem P. Eweliny Łysik. Humorystyczne scenki, przeplatane akcentem muzycznym, unaoczniały ciężki żywot bliskiego załamaniu nauczyciela, borykającego się z niesfornymi podopiecznymi oraz ich nieodpowiedzialnym zachowaniem. Możemy tylko mieć nadzieję, że ani nauczyciele, ani ich wychowankowie nie będą nigdy musieli się mierzyć z podobnymi sytuacjami…

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom oraz pracownikom naszej Szkoły składamy najserdeczniejsze życzenia – wytrwałości oraz satysfakcji z wykonywanej pracy, a także przewodnictwa Syna Bożego, najważniejszego Nauczyciela ludzkości.

30 października, 2018