„BohaterOn – Wyślij kartkę do Powstańca”

Na przełomie miesiąca września i października uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji „BohaterOn – Wyślij kartkę do Powstańca”.

„BohaterOn – włącz historię!” to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Projekt ma charakter edukacyjny, krzewi postawy patriotyczne oraz buduje wrażliwość społeczną.

W akcję, która po raz drugi zagościła w naszej szkole, włączyli się niemal wszyscy uczniowie z klas 1-8. Siostra Marcina nawiązała kontakt z Fundacją Sensoria z Wrocławia odpowiedzialną za udostępnienie kartek, które miały być napisane przez uczniów i odesłane Powstańcom. Tak jak planowaliśmy, wysłaliśmy ponad 200 pięknie ozdobionych kartek, nawiązując również do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem było uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego i pokazanie, że pamiętamy o ich poświęceniu. Cieszyliśmy się z faktu, że z ubiegłorocznej edycji kilku Powstańców odezwało się i odpisało uczniom. Były to niezapomniane chwile, kiedy naocznie mogliśmy się przekonać, jak wspaniałymi osobami są uczestnicy POWSTANIA WARSZAWSKIEGO. Uczniowie samodzielnie tworzyli życzenia, ozdabiali kartki oraz zapoznawali się z życiorysami osób, do których pisali.

2 listopada, 2018