Przedszkolaki wspominają św. Jana Pawła II

23 października w oddziałach przedszkolnych naszej szkoły odbył się Dzień Papieski. Tego dnia dzieci ze wszystkich zerówek przyszły ubrane w biało-żółte kolory i tym wyróżniały się spośród pozostałych uczniów. Świętowanie rozpoczęło się wspólnym spotkaniem w sali trzylatków, skąd dzieci przeszły do kaplicy na krótką modlitwę. Następnie odbyła się prezentacja przygotowanych przez poszczególne grupy piosenek i wierszy o św. Janie Pawle II oraz sprawdzenie wiedzy dotyczącej podstawowych informacji o naszym Wielkim Rodaku. Dodać należy, że wszystkie grupy, każda na swoim poziomie, popisały się doskonałą znajomością najważniejszych faktów z życia Papieża Polaka.

Kolejnym punktem programu były prezentowane prace plastyczne wykonane przez dzieci wraz z rodzicami, których temat brzmiał „Jan Paweł II i dzieci”. Na koniec wspólnej części spotkania każdy został poczęstowany papieskimi cukierkami i przepyszną kremówką. Po obiedzie starsze grupy obejrzały film o Papieżu oraz pokazały, jak pięknie potrafią zatańczyć kilka tańców lednickich.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do tego dnia oraz Wychowawcom za doskonałą współpracę.

5 listopada, 2018