Wigilia szkolna

Boże Narodzenie to magiczny czas, spędzany w gronie rodzinnym. W naszej szkole od kilku dni wyczuwało się świąteczną atmosferę. Po jasełkach w jadalni szkolnej odbyło się spotkanie wigilijne. Głos zabrała Siostra Dyrektor, która skierowała wiele miłych słów do wszystkich zgromadzonych i oficjalnie rozpoczęła spotkanie opłatkowe. W tle rozbrzmiewały kolędy, podczas gdy wszyscy zebrani składali sobie życzenia i łamali się opłatkiem. Po skończonych życzeniach wszyscy zasiedli do stołu i delektowali się przygotowanym poczęstunkiem. Nie zabrakło tradycyjnego czerwonego barszczu z uszkami, pierogów z kapustą i grzybami, gołąbków czy też ryby. Po pysznym poczęstunku wszyscy w świątecznych nastrojach rozeszli się, udając na przerwę świąteczną.

2 stycznia, 2019